wersja testowa serwisu

Policjanci z Pajęczna egzaminowali uczniów z Sulmierzyc i Bogumiłowic

Policjanci z Pajęczna egzaminowali uczniów z Sulmierzyc i Bogumiłowic
KPP Pajęczno

Jeszcze na chwilę przed wakacjami uczniowe ze szkół w Sulmierzycach i Bogumiłowicach stanęli przed policjantami do egzaminu na kartę rowerową. Letnie miesiące to zdecydowanie największa rowerowa aktywność, młodzież zdobywając swoje pierwsze uprawnienia do uczestnictwa w ruchu drogowym z pewnością podniosła swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po ścieżkach i drogach. Całe wydarzenie odbyło się pod okiem policjantów ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. 

Pajęczańscy policjanci ruchu drogowego egzaminowali w Szkole Podstawowej w Sulmierzycach uczniów z Sulmierzyc i Bogumiłowic tuż przed inauguracją wakacji, 23 czerwca. 

- Uczniowie zdawali swój pierwszy egzamin, by stać się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas egzaminu, uczniowie musieli najpierw zdać egzamin teoretyczny, a następnie praktyczny, który odbył się na torze przeszkód. Świeżo upieczonym rowerzystom życzymy samych bezpiecznie przebytych kilometrów - informuje oficer prasowy KPP w Pajęcznie.