wersja testowa serwisu

Policjanci z Pajęczna podsumowali wakacje na drogach powiatu

suszenie_3_piotrkow
KMP Piotrków Tryb.

W okresie wakacyjnych miesięcy policjanci w powiecie pajęczańskim odnotowano sześć wypadków drogowych oraz sześćdziesiąt trzy kolizje, w których zostało rannych osiem osób. Szczęśliwie w regionie nie doszło do zdarzeń z najtragiczniejszym bilansem - ofiarami śmiertelnymi.

Pajęczańscy policjanci łącznie skontrolowali 2859 kierujących pojazdami. 1639 osób poddano badaniu na trzeźwość, niestety, pomimo licznych apeli o zachowanie trzeźwości ujawnili aż 34 kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu. Co jeszcze wynika z policyjnych statystyk?

- Zatrzymano 108 dowodów rejestracyjnych. Ujawniono 678 przekroczeń dozwolonej prędkości, w tym 19 przekroczeń prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym co wiązało się z utratą prawa jazdy. Na terenie powiatu pajęczańskiego doszło do 69 zdarzeń drogowych w tym 6 wypadków oraz 63 kolizji w których było 8 osób rannych. Policjanci podejmowali też stanowcze interwencje wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego popełniających wykroczenia, z uwzględnieniem jazdy nieoświetlonymi rowerami po zapadnięciu zmierzchu jak również wobec pieszych, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego - informuje oficer prasowy KPP Pajęczno.