wersja testowa serwisu

Policjanci z Sieradza przejęli 1,4 kilograma narkotyków. Właścicielowi środków odurzających grozi 10 lat więzienia

259-12960_20210508-081921_1
fot. KPP w Sieradzu

Sieradzcy kryminalni przejęli prawie 1400 gramów środków odurzających, które nie trafią na czarny rynek. Zatrzymali również 22-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego, który zajmował się tym przestępczym procederem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Sieradzcy kryminalni prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową, na bieżąco monitorują środowisko przestępcze. Dzięki intensywnej analizie zebranych informacji funkcjonariusze wpadli na trop 22-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego, którego podejrzewali o nielegalny proceder. Ustalili, że przyjeżdża on na teren powiatu sieradzkiego, a w samochodzie może przewozić środki odurzające.

Wieczorem 5 maja 2021 roku wytypowany mężczyzna przebywał w gminie Błaszki. Samochód, którym poruszał się podejrzewany mężczyzna, kryminalni „namierzyli" na pobliskiej stacji paliw. Policjanci potwierdzili, że był to 22-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, który od dłuższego czasu był w zainteresowaniu policjantów. W czasie przeszukania policjanci znaleźli przy nim owinięte czarną folią "zawiniątko" z białą substancją. Mężczyzna przyznał, że to środki odurzające na jego własny użytek. 22-latek usiłował wprowadzić policjantów w błąd, co do adresu zamieszkania. Jednak funkcjonariusze szybko ustalili posesję w powiecie kaliskim, w której mężczyzna faktycznie przebywał.

Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie zajmowane przez 22-latka. W szafie jednego z pomieszczeń znaleźli tekturowe pudełko, w którym była torebka foliowa z metamfetaminą oraz kilka dilerek z porcjami białej substancji przygotowanej do dalszej dystrybucji. W szafie policjanci znaleźli również wagę elektroniczną do porcjowania narkotyków. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1400 gramów metamfetaminy.

22-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Mężczyzna nie miał w przeszłości konfliktów z prawem.

źródło: KPP w Sieradzu

Zobacz zdjęcia: