Policjant z wizytą u harcerzy wypoczywających w Kuźnicy

250-176500
KPP Pajęczno

Ważnym elementem trwającego sezonu letniego jest troska o bezpieczeństwo oraz właściwy wypoczynek dzieci i młodzieży podczas wakacji. Policjant, który na co dzień zajmuje się profilaktyką spotkał się z harcerzami i przypomniał o zasadach bezpieczeństwa.

Liczna grupa harcerzy z różnych regionów Polski spędzała wakacje w rekreacyjnym obiekcie w Kuźnicy. Pajęczański profilaktyk w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz „Bezpieczne wakacje" spotkał się z obozowiczami. 

- Profilaktyka jest bardzo ważnym elementem służby każdego funkcjonariusza – warto przypominać najmłodszym jak ustrzec się od zagrożenia zdrowia a nawet życia. Spotkanie miało na celu podniesienie poziomu wiedzy o bezpieczeństwie dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas wakacji, promowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego, kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży, kreowanie pozytywnego wizerunku Policji w społeczeństwie. Funkcjonariusz przypominał, szczególnie młodszym harcerzom, jak ważne jest właściwe zachowanie, umiejętność przewidywania konsekwencji tych zachowań oraz wzajemny szacunek do siebie i tolerancja - przekazuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno.

Podczas spotkania towarzyszyła wspaniała atmosfera. Nie zabrakło pytań, dobrego humoru. Mamy nadzieję, że przekazane informację zaowocują i będą powielane przez harcerzy podczas różnych obozów