Ponad półtora tysiąca ujawnionych wykroczeń w jeden dzień! To efekt policyjnej akcji w Łódzkiem

266-170535_mo1
KWP Łódź

1515 skontrolowanych pojazdów i 1545 ujawnionych wykroczeń, w tym 1249 przekroczeń prędkości, to efekt działań policjantów ruchu drogowego w całym województwie łódzkim. 

19 maja na terenie województwa łódzkiego policjanci drogówki w ramach krajowych działań przeprowadzili akcję pod nazwą „Prędkość". Mundurowi skontrolowali 1515 pojazdów, ujawniając 1545 wykroczeń, w tym 1249 przekroczeń prędkości. Ponadto zatrzymali 22 prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym 

- W tym czasie na głównych ciągach komunikacyjnych, a także na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie wypadkami drogowymi, można było spotkać radiowozy nieoznakowane wyposażone w videorejestratory. Wyznaczone też były statyczne punkty kontroli na których policjanci pracowali z wykorzystaniem mierników prędkości (również tych z wizualizacją). Działania te miały charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie stosowali się do przestrzegania ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekraczali, ponieśli konsekwencje przewidziane prawem - informuje mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów. Należy pamiętać że przekraczając dozwoloną prędkość świadomie tworzymy realne zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu. Za kierownicą nic nie zastąpi naszego zdrowego rozsądku ale pomóc może dostosowanie prędkości zarówno do obowiązujących przepisów jak i warunków panujących na drodze.