wersja testowa serwisu

Remont stołówki w Szkole Podstawowej w Strzelcach Wielkich

img_0428

W trosce o najmłodszych mieszkańców Gminy, wygodę oraz higienę przygotowywanych posiłków w czerwcu ubiegłego roku gmina Strzelce Wielkie została beneficjentem rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu", otrzymując tym samym dofinansowanie w kwocie 80.000,00 zł. 

Środki zostały przeznaczone na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki szkolnej znajdującej się w Szkole Podstawowej w Strzelcach Wielkich, wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strzelcach Wielkich. Od 1 września 2020 r. uczniowie mogą cieszyć się wyremontowaną i nowoczesną stołówką szkolną, która przygotowuje posiłki na miejscu w sposób tradycyjny z wykorzystaniem regionalnych produktów.


W ramach przeprowadzonych prac remontowych m.in. wymieniono posadzkę, położono nowe płytki na ścianach i podłodze, pomalowano pomieszczenia, przeprowadzono generalny remont sieci wodociągowej, kanalizacyjnej oraz elektrycznej, wymieniono grzejniki CO, lampy i drzwi. Zakupione zostały nowe urządzenia i naczynia m.in. zmywarka, lodówka, taboret elektryczny, okapy, meble ze stali nierdzewnej, zlew, termosy, garnki, sztućce oraz talerze. Jadalnia stała się jasna i kolorowa dzięki odnowionym ścianom oraz nowym stołom i krzesłom.

Prace remontowe były przeprowadzane w wakacje i trwały zaledwie 2 miesiące. Całkowita wartość Programu wynosi 110.683,85 zł., przy wkładzie własnym Gminy 30.683,85 zł.

Źródło: Gmina Strzelce Wielkie