Poszukiwany mężczyzna zatrzymany w gminie Rząśnia. Miał przy sobie narkotyki

Poszukiwany mężczyzna zatrzymany w gminie Rząśnia. Miał przy sobie narkotyki
fot. KPP w Pajęcznie

Policjanci Komendy Powiatowej w Pajęcznie zatrzymali 26-latka, który posiadał przy sobie odurzający susz roślinny. Dodatkowo okazał się osobą poszukiwaną. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Za posiadanie narkotyków grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (3 stycznia) w godzinach wieczornych pajęczańscy policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego, w rejonie pełnienia, służby zauważyli Opla Corsę zaparkowanego przy stacji PKP w Białej. Kierowca pojazdu na widok zbliżającego się radiowozu zaczął dziwnie zachowywać się i to zwróciło od razu uwagę pajęczańskich funkcjonariuszy. Jak się okazało słuszną, ponieważ po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 26-letni mieszkaniec gminy Rząśnia jest osobą poszukiwaną. 

Nie tylko to było powodem jego dziwnego zachowania, bowiem mundurowi w jego pojeździe ujawnili dilerkę z suszem ziela konopi innych niż włókniste.

- Po zważeniu i zbadaniu testerem narkotykowym okazało się, że mężczyzna miał prawie 5 gramów marihuany. 26-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty za posiadanie środków odurzających za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - mówi mł. asp. Wioletta Mielczarek.