Powiat Pajęczański od 20 lat we współpracy z Powiatem Saalekreis - jubileusz uświetniony deklaracją o dalszej współpracy [Foto]

0000
Powiat Pajęczański

Obchody jubileuszu 20-lecia współpracy Powiatu Pajęczańskiego z Powiatem Saalekreis odbyły się w murach muzeum w Querfurcie. Podczas uroczystości Starosta Pajęczański Pan Paweł Sikora oraz Starosta Landkreis Saalekreis Pan Hartmut Handschak podpisali deklarację kontynuacji współpracy.

„Certyfikatem tym potwierdzamy zamiar kontynuowania partnerstwa nawiązanego 18 czerwca 2004 roku i w ten sposób dalszego wzmacniania relacji pomiędzy obydwoma samorządami: Powiatu Saalekreis i Powiatu Pajęczańskiego".

W okolicznościowym przemówieniu Starosta podkreślił jak ważne jest w dzisiejszych czasach budowanie więzi i dobrych relacji partnerskich:

- Partnerstwo to nie umowa. Partner to człowiek, a partnerstwo to ludzie. I to piękne partnerstwo tworzyli i kontynuowali wszyscy Starostowie naszych powiatów Panowie: Tilo Heuer, Frank Bannert, Hartmunt Handschak oraz Pan Stanisław Danielewski, Pani Beata Mateusiak - Pielucha, Pan Jan Ryś i Pan Zbigniew Gajęcki.

Ponadto Starosta podziękował w imieniu własnym, ale również swoich poprzedników za wspólne 20 lat współpracy - za wymianę doświadczeń i przyjaźń. Podkreślił, iż każdy ze starostów miał za sobą sztab ludzi, lokalnych polityków, samorządowców, pracowników kultury, oświaty i mieszkańców. To oni dbali o to by przyjaźń przybierała różne wymiary i funkcjonowała na wielu płaszczyznach.

Źródło: Powiat Pajęczański