Zlikwidowano ogromną bimbrownię! Produkcja alkoholu szła hurtowo, przy zatrzymanym właścielu ujawniono sporo gotówki

b
KAS w Łodzi
Wspólne działania łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Komendy Powiatowej Policji w Radomsku doprowadziły do likwidacji nielegalnej produkcji alkoholu. Jak dodają funkcjonariusze skarbowi, zatrzymany mężczyzna naraził skarb państwa na stratę ponad 120 tys. zł.

Funkcjonariusze KAS i policji skontrolowali samochód osobowy wyjeżdżający z garażu jednej z radomszczańskich posesji. W bagażniku auta znaleźli 20 butelek po 0,5 l alkoholu bez znaków akcyzy. Przeszukano posesję, gdzie znajdowała się duża ilość butelek szklanych oraz alkohol o różnej mocy. 

- W trakcie kontroli ujawniono blisko 2 tys. l kolorowego alkoholu, 22 beczki z 2 tys. l zacieru oraz 66 l czystego bezbarwnego alkoholu.W garażu, który był miejscem produkcji nielegalnego alkoholu znajdowały się 2 profesjonalne kolumny rektyfikacyjne, czyli linie służące do jego wytwarzania oraz ponad 2 tys. kg cukru. Na miejscu zabezpieczono ponad 60 tys. zł w gotówce. Zatrzymany mężczyzna naraził skarb państwa na stratę ponad 120 tys. zł, na tym etapie postępowania zastosowano dozór policji i zakaz opuszczania RP. Dalsze postępowanie prowadzi KPP i Prokuratura Rejonowa w Radomsku - wyjaśnia Agnieszka Majchrzak, rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Łodzi