wersja testowa serwisu

Respirator R860 trafił do SP ZOZ w Wieluniu. To dar od samorządu Miasta i Gminy Działoszyn

d_p1ehrqp8ph30peve022vj16at1
fot. Urząd Miasta i Gminy Działoszyn

Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn p. Rafał Drab wraz z Wiceprzewodniczącą, Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Kultury Fizycznej Rady Miejskiej w Działoszynie p. Danutą Cieślą i Naczelnikiem Wydziału Ogólnego i Spraw Obywatelskich p. Martą Gniecioszek dokonali uroczystego przekazania Respiratora Stacjonarnego R860 w wersji Basic firmy GE Healthcare zakupionego przez Miasto i Gminę Działoszyn dla SP ZOZ w Wieluniu w związku z walką z COVID-19. Respirator został zamówiony przez Miasto i Gminę Działoszyn w miesiącu marcu br. Zakupu dokonano ze środków finansowych przeznaczonych na organizację tegorocznych Dni Miasta i Gminy Działoszyn, które nie odbyły się w związku z epidemią COVID-19.

W maju br. Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn przekazał pierwszą część sprzętu medycznego dla SP ZOZ w Wieluniu w postaci monitora funkcji życiowych CVSM 67NXEP-2 wraz z akcesoriami.

Ponadto warto podkreślić, iż Działoszyński magistrat oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Działoszyn dotychczas wsparli SP ZOZ w Pajęcznie, SP ZOZ w Wieluniu, Pogotowie Ratunkowe Oddział w Działoszynie, Komisariat Policji w Działoszynie, Powiatowy Urząd Pracy w Pajęcznie, Lokalną Grupę Działania Kraina Wielkiego Łuku Warty w postaci: maseczek wielokrotnego i jednokrotnego użytku, płynów do dezynfekcji dłoni i pomieszczeń, kombinezonów ochronnych, przyłbic, okularów, rękawiczek jednokrotnego użytku. Zostały zakupione również przez Miasto i Gmina Działoszyn maseczki wielokrotnego użytku dla mieszkańców naszej gminy.

źródło: UMiG Działoszyn