wersja testowa serwisu

Rusza długi weekend, a wraz z nim policyjna akcja "Prędkość"! Na których drogach będą wzmożone kontrole?

predkosc
KWP w Łodzi

Dziś po południu rusza długi weekend, a wraz z nim policyjna akcja "Prędkość". Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi w dniach 10, 11 i 14 listopada na drogach województwa łódzkiego możemy się spodziewać wzmożonych kontroli prędkości, choć jak zapowiadają mundurowi będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

- Dbanie o bezpieczeństwo kierujących i nadzory na trasach to jeden z naszych priorytetów. Z dotychczasowych analiz wynika, to w dalszym ciągu największe zagrożenie występuje w obszarze m. in. dotyczącym nadmiernej prędkości, a także jazda niedostosowana do warunków panujących na drodze. Deszcz, mgła, czy też leżące liście na jezdni, to wszystko sprawia, że łatwiej stracić panowanie nad pojazdem. Celem tych działań będzie egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości - informuje Marzanna Boratyńska z WRD KWP w Łodzi

Policyjna taktyka zakłada organizację na głównych ciągach komunikacyjnych, miejscach szczególnie niebezpiecznych i zagrożonych wysoką liczbą zdarzeń drogowych, zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości z wykorzystaniem ręcznych mierników, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie przy wykorzystaniu pojazdów wyposażonych w wideorejestratory. Kierujący, którzy nie będą stosować się do przestrzegania ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

- Przypominamy że jesień to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Szybko zapadający zmrok, spadek temperatury i duża zmienność pogody. Dla kierowców oznacza to konieczność dostosowania się do nowych warunków jazdy i przede wszystkim zdjęcia nogi z gazu. Kierujmy się rozwagą, życzliwością na drodze i przestrzegajmy dozwolonych limitów prędkości - apelują mundurowi.