Najważniejsze wideo w epj24

Ruszyli na Wieluń! Rolniczy protest na DK 74 wystartował. W kolumnie jedzie ponad setka maszyn [Wideo, foto]

Ruszyli na Wieluń! Rolniczy protest na DK 74 wystartował. W kolumnie jedzie ponad setka maszyn [Foto]

Ruszył rolniczy protest na drogach w cały kraju. Niezadowolonych nie brakuje także między innymi w powiatach: bełchatowskim, pajęczańskim i wieluńskim. Rolnicy z tych trzech regionów ruszyli właśnie w kierunku Wielunia. Kolumna traktorów już skutecznie utrudnia ruch na drodze krajowej 74.

Rolnicy z tych trzech powiatów spotkali się w jednym z zajazdów tuż przy drodze krajowej 74. Z Osjakowa wspólnie utworzoną kolumną z maszyn około 10.30 ruszyli w kierunku Wielunia. Rolnikom towarzyszy policja, która prowadzi rolniczy protest. Ruch w kierunku Wielunia jest znacząco spowolniony, bo traktory poruszają się ze średnią prędkością 30-40 km/h.

Niezależnie od lokalizacji wszyscy rolnicy sprzeciwiają się jednemu - polityce rolnej Unii Europejskiej. Jak podkreślają organizatorzy środowych protestów, chodzi im o to, żeby nastąpił radykalny zwrot w kierunkach wyznaczonych przez Unię.

Mamy przygotowane postulaty, które ogólnie rzecz ujmując sprzeciwiają sie prowadzonej polityce Unii Europejskiej związanych między innymi z tzw "Zielonym Ładem" i ciągle nie unormowanym handlem z Ukrainą. "Zielony Ład" prowadzi do zmniejszania produkcji zwierzęcej co budzi nasz sprzeciw. Jak się nam wprowadzi zakaz chowu klatkowego, to najpierw pójdą norki, potem kury, króliki, świnie, a na końcu zabroni nam się hodowli krów - dodaje Jolanta Mitka z OPZZ Rolników i organizacji rolniczych.

Rolnicy będą protestować w całym kraju, jeśli wybierasz się w podróż, warto zobaczyć na interaktywnej mapie, gdzie mogą występować utrudnienia >>> TUTAJ

- Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Aby zminimalizować wpływ protestu, sugerujemy wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów, na które będą kierować policjanci. Pamiętajmy, aby w tym czasie na drogach zachować szczególną ostrożność. Policjanci będą dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, szczególnie w rejonach objętych protestami. Prosimy stosować się do poleceń wydawanych przez policjantów - przekazuje podkom. Adam Dembiński z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Wklej tutaj kod osadzenia...