wersja testowa serwisu

Samorządowcy z powiatu pabianickiego dyskutowali o regionie

powiat-pabianicki
Powiat pabianicki

W Starostwie Powiatowym w Pabianicach odbyło się spotkanie z samorządowcami reprezentującymi gminy z całego regionu. Z inicjatywą wspólnej rozmowy wyszedł starosta Krzysztof Habura. O czym dyskutowano?

Przede wszystkim omawiane były sprawy bieżące, rozmawiano także o współpracy przy wspólnych inwestycjach powiatowo-gminnych na nadchodzący 2022 roku, w tym przypadku omówione zostały zasady realizacji, finansowania lub współfinansowania zadań powiatowych., które będą realizowane w najbliższych miesiącach. 

Samorządowcy podczas wspólnego posiedzenia dyskutowali także na temat szeroko rozumianego rozwoju powiatu i gmin położonych na jego terenie, zadań planowanych do realizacji i możliwości pozyskania środków zewnętrznych na ich realizację. 

W spotkaniu, które odbyło się 23 września wzięli udział: Grażyna Maślanka-Olczyk- wójt gminy Dłutów, Robert Jakubowski - burmistrz Konstantynowa Łódzkiego, Adam Topolski - wójt gminy Ksawerów, Marcin Wieczorek - wójt gminy Pabianice, Tadeusz Borkowski - wójt gminy Lutomiersk. W posiedzeniu uczestniczyli również: członkowie Zarządu Powiatu Pabianickiego: Jacek Wróblewski, Robert Kraska i Henryk Brzyszcz. Obecne były także Magdalena Werstak – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pabianicach i Jolanta Nowicka Naczelnik Wydziału Dróg i Mostów Starostwa