wersja testowa serwisu

Silny wiatr hula w Łódzkiem! Będzie osiągać nawet do 80 km/h, IMGW ostrzega. Jak długo obowiązuje alert?

DSC_0537

Spora część mapy Polski pokryta jest na żółto, w niektórych regionach na czerwono - Instytut Metrologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wiatrem. Silnych podmuchów można spodziewać się w kilkunastu województwach. Jak sytuacja będzie wyglądać w Łódzkiem?

Najsilniej będzie wiać w północnych i północno - wschodnich regionach Polski – tam obowiązują ostrzeżenia 2 stopnia. Wiatr może osiągać prędkość 35-50 km/h, ale wyjątkowo niebezpieczne będą podmuchy osiągające nawet 100 km/h.

W praktycznie całej Polsce obowiązuje niższy poziom ostrzeżeń – 1, a wiatr będzie zdecydowanie słabszy, ale również bardzo dokuczliwy. Już teraz praktycznie całe Łódzkie (z wyłączeniem kilku południowych powiatów) zmaga się z niekorzystną aurą. 

- Na przeważającym obszarze województwa łódzkiego wieje silny i porywisty zachodni wiatr osiągający dotychczas w porywach do 60-65 km/h. Do godzin okołopołudniowych wiatr może osiągać w porywach do 80 km/h. Po południu wiatr powinien zacząć słabnąć, zmieniając kierunek na północno-zachodni - informują synoptycy IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 17.00.