wersja testowa serwisu

Silny wiatr szaleje w powiecie poddębickim. Strażacy odnotowali kilkadziesiąt zgłoszeń

Silny wiatr szaleje w powiecie poddębickim. Strażacy odnotowali kilkadziesiąt zgłoszeń
fot. KP PSP w Poddębicach

Strażacy z województwa łódzkiego walczą ze skutkami, jakie przynosi ze sobą silny wiatr. Nie inaczej jest w powiecie poddębickim.

Jak informuje oficer prasowy KP PSP w Poddębicach, mł. bryg. Radosław Ogrodowczyk, na godzinę 18:00 liczba zgłoszeń dotyczących skutków wiatru wynosi około 40, jednak sytuacja jest rozwojowa i liczba ta cały czas rośnie. Strażacy pracują na terenie całego powiatu.

Zgłoszenia najczęściej dotyczą powalonych drzew i konarów na jezdnię, linie energetyczne czy budynki. Najpoważniejsze zdarzenia miały miejsce w Poddębicach na Placu Kościuszki i Kłódnie, gdzie doszło do uszkodzenia pokryć dachów na budynkach. Kolejny raport wkrótce.

Aktualizacja: Na godzinę 20:00 do stanowiska kierowania KP PSP w Poddębicach wpłynęło 46 zgłoszeń z terenu całego powiatu. Siedem z nich dotyczyło budynków mieszkalnych - w sześciu przypadkach doszło do uszkodzenia pokryć dachów (3 mieszkalne i 3 gospodarcze), a w jednym przypadku doszło do powalenia szczytu w budynku gospodarczym.

Pozostałe zgłoszenia dotyczą tzw. wiatrołomów, czyli powalonych drzew i naderwanych konarów. W pojedynczych przypadkach doszło do m.in. pożaru trawy.

Posiadasz zdjęcia i chcesz się nimi podzielić? Wyślij je na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zobacz zdjęcia: