Choć jest niewielki to cieszy oko i wzbogaca miejską przestrzeń. Skwer przy ulicy Małej gotowy!

Ogrody_przyjazne_naturze_ul_Mala__20240206-124506_1
UGiM Pajęczno

Choć jest niewielki to cieszy oko i wzbogaca miejską przestrzeń. Skwer przy ulicy Małej w Pajęcznie zyskał zupełnie nowe oblicze. Niewielką przestrzeń zagospodarowano w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski – Ogrody przyjazne naturze".

Beneficjentem programu był samorząd Gminy Pajęczno, który realizując zadanie „Zagospodarowanie terenu poprzez utworzenie miejsca przyjaznego naturze w Pajęcznie" otrzymał dofinansowanie w wysokości 150.000,00 zł. 

- Projekt w 100 procentach został sfinansowany z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach dotacji celowej przeznaczonej na dofinansowanie w zakresie rozwoju zielonej infrastruktury w ramach projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski – „Ogrody przyjazne naturze" - przekazują pajęczańscy urzędnicy.

Dzięki finansowemu wsparciu i przystąpieniu do programu mieszkańcy Pajęczna mają do dyspozycji nową, przyjazną przestrzeń. Realizując odtworzenie skweru przy ulicy Małej w Pajęcznie wykonawcy dokonali nowych nasadzeń, całą przestrzeń uporządkowano, wytyczono alejki i uzupełniono elementami małej architektury. Tak oto powstała estetyczna, ogólnodostępna przestrzeni dla mieszkańców.