Ślubowanie i medal od Prezydenta RP! Pajęczańska komenda ma nową policjantkę i laureatkę zaszczytnego odznaczenia

kpp-pajeczno
KPP Pajęczno/ Łódzka Policja

W miniony wtorek, 7 marca na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się uroczyste ślubowanie 56 nowo przyjętych policjantów. Wśród nich jedna policjantka, która została przydzielona do pełnienia służby w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie. Ale nie tylko dla Darii Dorosz wizyta w Łodzi była powodem do dumy, wśród wyróżnionych jest też Ewa Mruszczyk, która odebrała prezydenckie odznaczenie. Szczegóły poniżej. 

Podczas uroczystości - w ramach obchodów 101. rocznicy uchwalenia ustawy o państwowej służbie cywilnej w Polsce - wręczono odznaczenia państwowe i resortowe. Medale „Za Długoletnią Służbę" - przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa otrzymało 35 pracowników cywilnych. Jednym z nich jest pracownik cywilny pajęczańskiej komendy, która pracą w jednostce jest związana nieprzerwanie od 30 lat. Ewa Mruszczyk otrzymała złoty medal za Długoletnią Służbę. 

A powracając do świeżo upieczonych adeptów policyjnego zawodu. W miniony wtorek, 56 policjantów garnizonu łódzkiego złożyło uroczyste ślubowanie i rozpoczęło swoją zawodową przygodę z służbą. Wśród ślubujących była też posterunkowy Daria Dorosz, która jest nową funkcjonariuszką w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie. 

- Karol Mielczarek, komendant pajęczańskiej policji osobiście gratulował nowej policjantce wstąpienia w niebieskie szeregi oraz naszej złotej medalistce Pani Ewie Mruszczyk, za owocnie przepracowane 30 lat. Młodej funkcjonariuszce życzył wielu sukcesów w pełnieniu tej niełatwej i odpowiedzialnej służby - przekazuje Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno. 

Jak dodaje rzeczniczka, to pierwszy nabór do służby w łódzkim garnizonie w 2023 roku. Tych, na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy zaplanowano jeszcze pięć. Nabory do policji odbędą się w

  • 5 maja 2023 r.
  • 3 lipca 2023 r.
  • 23 sierpnia 2023 r.
  • 27 października 2023 r.
  • 28 grudnia 2023 r.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską.

- Wszelkie informacje dotyczące procedury rekrutacyjnej można uzyskać w Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30 oraz pod numerem telefonu 47 8457241 lub 723 694 581 - podsumowuje Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno.