wersja testowa serwisu

Szpital w Pajęcznie ma nowy ambulans! Renault zastąpił wysłużonego Poloneza!

karetka_Pajeczno
Powiat Pajęczański

Od blisko tygodnia pacjenci i personel szpitala w Pajęcznie mogą korzystać z nowego ambulansu. 6 października samorząd Powiatu Pajęczańskiego przekazał placówce karetkę Renault Trafic L2H1 typu A2, która będzie przeznaczona do transportu i codziennej obsługi pacjentów. 

Nowy ambulans zastąpi wcześniejszy i bardzo wysłużony pojazd sanitarno – transportowy FSO Polonez Cargo VAN z 1998 roku. Nowa karetka jest zbudowana na bazie samochodu Renault Trafic, z silnikiem 1950 cm3 o mocy 85 kW, z manualną 6 - biegową skrzynia biegów. Posiada kompleksowe wyposażenie medyczne: podstawę pod nosze ze schowkiem na deskę ortopedyczną, ogrzewanie postojowe z termostatem oraz nagrzewnicę w przedziale medycznym, instalację tlenową, lodówkę transportową z kompresorem do przewożenia np. szczepionek, nosze zintegrowane z transportem, tzw. monoblokowe przystosowane do transportu dzieci, krzesło kardiologiczne składane.

Ambulans został zakupiony ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego, a jego całkowity koszt wyniósł: 274.968,76 zł.

Więcej zdjęć dostępnych jest na stronie Powiatu Pajęczańskiego >>> KLIKNIJ.