wersja testowa serwisu

Tablety dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Pajęcznie

homework-3235100_960_720
fot. ilustracyjne

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie znalazła się wśród placówek, do których Państwowy Instytut Badawczy NASK- operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – przekazał tablety Huawei MediaPad5 wraz z usługą dostępu do internetu w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE".

Szkolne Pakiety Multimedialne OSE" stanowią formę wsparcia dla szkół, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji, udzielonej w ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

NASK PIB jako operator OSE, został na mocy Ustawy o Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej uprawniony do nieodpłatnego wyposażenia szkół w sprzęt komputerowy i inne urządzenia multimedialne, a także do zapewnienia szkołom usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu wraz z niezbędnymi urządzeniami umożliwiającymi korzystanie z tych usług oraz z oprogramowaniem.

NASK PIB , realizując ustawowe uprawnienia i misję wsparcia szkół w rozwoju edukacji cyfrowej, przekazał „Szkolny Pakiet Multimedialny OSE" składający się z zestawów, których elementami są: tablet wraz z usługą mobilnego dostępu do Internetu (usługa LTE), klawiatura bezprzewodowa (Bluetooth) z etui, rysik oraz logotyp w formie naklejki do samodzielnego naklejenia na etui tabletu. Dostarczono 25 zestawów z tabletami Huawei Media Pad 5 na wartość 24 261,75 zł brutto.

Dostarczony sprzęt stanowi zarówno dla uczniów, jaki i dla nauczycieli wymierną pomoc, która przyczyni się do usprawnienia procesu edukacji cyfrowej, dostępu do treści edukacyjnych w sieci oraz realizacji zdalnego nauczania.

źródło: UM Pajęczno