TIR wymusił pierwszeństwo. 32-latka z Peugeota z urazem klatki piersiowej trafiła do szpitala [Foto]

ela
KPP Łask

Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do niebezpiecznego zdarzenia na drodze. W czwartek rano na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich numer 481 i 473 w Łasku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego i samochodu osobowego. Do szpitala trafiła 32-letnia kierująca Peugeotem. Łascy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia i apelują o ostrożność!

W czwartek, 20 lipca, o godzinie 5:30 na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich numer 481 i 473 w Łasku doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Według ustaleń policjantów 64-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo, mieszkaniec powiatu pajęczańskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Peugeot, którym kierowała 32-letnia mieszkanka gminy Łask. 

- Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowców wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia kierująca Peugeotem z urazem klatki piersiowej została przewieziona do szpitala. Pracujący na miejscu zdarzenia, łascy policjanci, kierowali ruchem wahadłowo, wykonali oględziny pojazdów biorących udział w zdarzeniu oraz oględziny miejsca zdarzenia. Mundurowi przesłuchali świadków, a także zatrzymali dowody rejestracyjne od uszkodzonych aut - mówi sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski z KPP Łask.

Policjanci niezmiennie apelują o zachowaniu ostrożności na drodze. Chwila nieuwagi, pośpiech, rozkojarzenie mogą zakończyć się tragicznie. Zwiększmy uwagę i zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.