Totalny brak odpowiedzialności! Kierował bez uprawnień, a kilka dni wcześniej pijany spowodował kolizję

Policja3

Pajęczańscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 71-letniego mężczyznę, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Uprawnienia jak się okazało stracił kilka dni wcześnie, gdyż pijany spowodował kolizję. Mężczyzna odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowania.

3 września 2023 roku w Skąpej miało miejsce zdarzenie drogowe. Sprawcą zdarzenia był nietrzeźwy, 71-letni mieszkaniec gminy Strzelce Wielkie. Miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Wówczas mundurowi mężczyźnie zatrzymali elektronicznie prawo jazdy, ukarali mandatem karnym za spowodowanie kolizji oraz poinformowali o obowiązujących go przepisach, a w szczególności zakazie jazdy pojazdami. 

Mężczyzna ponownie zlekceważył prawo, gdyż wsiadł za kółko pomimo zatrzymanego prawa jazdy. Wpadł podczas kontroli drogowej 11 września 2023 roku w Skąpej. Niechlubne zachowania mężczyzny trafią pod ocenę sądu. 71-latkowi grozi zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszy Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. 

Wsiadanie za kierownicę w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które Sąd może orzec nawet karę pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KPP w Pajęcznie