wersja testowa serwisu

Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 483 w powiecie pajęczańskim

Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 483 w powiecie pajęczańskim
fot. Zarząd Dróg Wojewódzkich

Trwają roboty na drodze wojewódzkiej nr 483 w powiecie pajęczańskim, między Bogumiłowicami a Strzelcami Wielkimi, gdzie w lutym rozpoczęto rozbudowę na odcinku prawie 5 km.

Zakres zadania zakłada m.in.: wymianę konstrukcji jezdni, przebudowę skrzyżowań, rozbiórkę i budowę zjazdów, budowę chodników, budowę ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszego, budowę zatok autobusowych, rozbiórkę i budowę przepustów, budowę oświetlenia drogowego, usunięcie kolizji.

- Roboty prowadzone są połową jezdni czyli z zastosowaniem ruchu wahadłowego. Funkcjonują obecnie 3 wahadła: w Bogumiłowicach i Strzelcach Wielkich, gdzie po stronie lewej trwają roboty przy przygotowaniu podłoża pod nową konstrukcję jezdni oraz w miejscowości Skąpa gdzie ruszyły prace rozbiórkowe. Wartość robót to 31,5 mln zł , a prace powinny zakończyć się do końca września przyszłego roku - informuje Zarząd Drów Wojewódzkich.

Droga wojewódzka 483 jest wykorzystywana jako połączenie w województwem śląskim, zwłaszcza jeśli chodzi o dojazd do Częstochowy. Jest też alternatywną trasą dla budowanej autostrady A1. W ubiegłych latach rozbudowano inne odcinki drogi nr 483, na terenie powiatu pajęczańskiego: w Bogumiłowicach i Ważnych Młynach.