wersja testowa serwisu

Trwają "Łęczyckie podróże po literaturze". Ostatnim przystankiem był Dom na Skrzyżowaniu

Clipboard07
fot. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy

W sobotę, 19 września 2020 roku łęczyccy Bibliotekarze z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy oraz członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej i przyjaciele Biblioteki wzięli udział w wycieczce rowerowej do Nowej Sobótki w gm. Grabów pod hasłem „Zwiedzamy łęczyckie – Dom na skrzyżowaniu".

Uczestnicy zwiedzili parafię Kościoła Starokatolickiego Mariawitów i nowo powstające Centrum Wielokulturowości im s. Marii Elizy Patory. Wycieczka zbiegła się z trwającymi we wrześniu Europejskimi Dniami Dziedzictwa w Nowej Sobótce. O historii parafii i mariawityzmie opowiadał miejscowy proboszcz Kapłan Mateusz M. Felicjan Szymkiewicz. Podczas zwiedzania uczestnicy mogli obejrzeć wystawę zabytkowych szat i naczyń liturgicznych, pamiątek związanych z parafią oraz fotografie z postępu prac remontowych powstającego Centrum Wielokulturowości „Dom na Skrzyżowaniu".

Ideą projektu jest utworzenie ośrodka dokumentującego wielokulturowe dziedzictwo regionu. Uczestnicy mieli możliwość skosztowania zupy cebulowej, sztandarowego produktu gminy Grabów. Wycieczkę zakończył koncert muzyki sakralnej w wykonaniu Chóru Młodzieżowego Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.

Wycieczka rowerowa „Zwiedzamy łęczyckie – Dom na Skrzyżowaniu" odbyła się w ramach projektu „Łęczyckie podróże po literaturze" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

źródło: MiPBP w Łęczycy

Zobacz zdjęcia: