Trzy dni siedmiu pijanych kierujących. Rekordzista zatrzymany na drogach powiatu z ponad 2,5 promilami!

policja_radomsko
fot. poglądowe

Pajęczańscy stróże prawa podczas ostatnich trzech dni wyeliminowali z ruchu aż siedmiu nietrzeźwych kierujących. Zatrzymany przez mundurowych rekordzista wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu, jakby tego było mało złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

W miniony piątek, 17 marca działoszyńscy stróże prawa wyeliminowali z ruchu 61-letniego mieszkańca powiatu kłobuckiego, który jeździł fiatem seicento po miejscowości Raciszyn "na podwójnym gazie". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierującego i okazało się, że miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 

- Dzięki szybkiej i natychmiastowej reakcji policjantów z Działoszyna nikomu na szczęście nic się nie stało. Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszy Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych - wyjaśnia Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno.

Tego samego dnia funkcjonariusze pajęczańskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego mieszkańca tutejszej miejscowości, który zdecydował się wsiąść za kierownicę volkswagena passata mając w organizmie 0.38 promila alkoholu.

Podczas minionego weekendu mundurowi wyeliminowali z ruchu także pięciu nietrzeźwych kierujących rowerami. W każdym przypadku policjanci zdecydowali, że za swoje nieodpowiedzialne zachowanie sąd zdecyduje o ich odpowiedzialności.

Nietrzeźwi kierujący stanowią na drodze śmiertelne zagrożenie dla siebie jak i pozostałych uczestników ruchu. Funkcjonariusze z całą bezwzględnością będą traktować wszystkich, którzy pod wpływem alkoholu wsiadają za kierownicę. Apelujemy, aby w sytuacji, kiedy widzimy osobę nietrzeźwą, zamierzająca wsiąść za kierownice samochodu, zawsze o takim fakcie informować policję oraz uniemożliwić jazdę takiej osobie. Przypomnijmy, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji - podsumowuje Mielczarek.