Uciekał, kłamał w sprawie tożsamości, bo był poszukiwany! Wpadł przez upodobanie do alkoholu

epj
KPP Pajęczno

Pajęczańscy policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę, który był poszukiwany przez ograny ścigania do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów ponieważ spożywał alkohol w miejscu niedozwolonym. 

Sytuacja miała miejsce 22 kwietnia w Białej. Pajęczańscy policjanci w trakcie patrolu swojego rejonu służbowego zauważyli jak mężczyzna spożywa alkohol w miejscu niedozwolonym. Mundurowi postanowili zareagować na sytuację i podjęli czynności wobec mężczyzny. Podczas legitymowania mężczyzna podawał nieprawdziwe dane osobowe. 

- Został poinformowany przez funkcjonariuszy o odpowiedzialności jaka wynika z art. 65 kodeksu wykroczeń, ale mimo to nadal wprowadzał w błąd mundurowych. Podczas legitymowania mężczyzna zaczął uciekać, szybko został zatrzymany przez policjantów. Ustalono tożsamość mężczyzny. Okazało się, że 53-letni mieszkaniec gminy Strzelce Wielkie był osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna wiedział o tym i aby uniknąć zatrzymania podawał niewłaściwe dane osobowe i uciekał - informuje Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno.

Jak dodaje, 53-latek podczas zatrzymania był agresywny wobec policjantów, uszkodził radiowóz. Jego zachowanie trafi pod ocenę sądu. Zostanie rozliczony za spożywanie alkoholu, niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy, wprowadzanie w błąd policjantów oraz zniszczenie mienia.