Upał nie odpuszcza, jak długo utrzymają się takie temperatury? Sprawdzamy pogodę na weekend!

Upał nie odpuszcza, jak długo utrzymają się takie temperatury? Sprawdzamy pogodę na weekend!
Pixabay

Od dwóch dni zmagamy się z wysokimi temperaturami i słoneczną pogodą. A jaka pogoda prognozowana jest na dwa dni weekendu? Sprawdzamy czy aura będzie stwarzać możliwości wypoczynku na łonie natury. Planujesz weekend, sprawdź pogodę! 

Jak zapowiadają synoptycy IMGWu weekend rozpocznie się od zmiany pogody, z zachodu na wschód przemieści się bowiem chłodny front atmosferyczny który przyniesie, w piątek oraz w sobotę, przelotne opady deszczu i burze. 

- Ochłodzi się, a upał najdłużej utrzyma się na południowym wschodzie. Niedziela w całym kraju już chłodniejsza, ale pogodna, a przelotny deszcz może padać tylko na północy - informują synoptycy z Instytutu,

W piątek przeważająca część Polski pozostanie w upalnej masie powietrza zwrotnikowego, tylko nad krańce północno-zachodnie pod wieczór zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać, po południu na zachodzie kraju zacznie rosnąć. Słonecznie i upalnie, temperatura maksymalna od 30°C do 33°C. Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, na ogół południowo-wschodni i południowy.

Sobota. Polska w nocy będzie pod wpływem zatoki niżowej z chłodnym frontem atmosferycznym, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie, a od zachodu zacznie rozbudowywać się klin wyżu znad Atlantyku. 

- W dzień już cała Polska znajdzie się w zasięgu tego wyżu, tylko na południowym wschodzie zaznaczy się jeszcze wpływ frontu chłodnego. Ciśnienie będzie rosło - wyjaśnią służby meteo IMGW.

W Łódzkiem prognozowane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotny deszcz oraz burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21°C na północy do 32°C na południu regionu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

Niedziela. Polska będzie w zasięgu klina wyżu z centrum nad Atlantykiem, w chłodniejszym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie w nocy będzie rosło, w dzień nieznacznie spadnie.

W naszym regionie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych.