wersja testowa serwisu

Uroczyste spotkanie z potomkami Państwa Anieli i Tadeusza Belinów

Uroczyste spotkanie z potomkami Państwa Anieli i Tadeusza Belinów

W minioną środę, 15 września do gminy Strzelce Wielkie przyjechali przedwojenni potomkowie właścicieli miejscowości Państwa Anieli i Tadeusza Belinów. 

Do Strzelec Wielkich przyjechała Krystyna Schild, Michał Kobusiewicz, Tadeusz Belin oraz Piotr Buyko. Celem spotkania była modlitwa, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie Rodziny Belinów, mieszczącym się na tutejszym cmentarzu parafialnym.

- Dzięki osobistemu zaangażowaniu Pani Jadwigi Stachowiak, założycielki Komitetu na rzecz odnowy pomnika na grobie rodzinnym Belinow oraz ofiarności mieszkańców, Radnych Strzelec Wielkich, a także rodziny Belinów zrealizowana została budowa nowego pomnika nagrobnego - informują pracownicy UG Strzelce Wielkie 

W uroczystości wzięli udział: Marek Jednak, wójt Gminy Strzelce Wielkie, radni oraz mieszkańcy Strzelec Wielkich.

Podczas krótkiego wystąpienia Marek Jednak przybliżył wyjątkowość i znaczącą rolę osób związanych z Rodziną Belinów, m.in. postać Stanisława Witkiewicza (Witkacego) i gen. Kazimierza Sosnkowskiego.

- Następnie goście i uczestnicy spotkania udali się na spacer po dawnej posiadłości. W trakcie spaceru miały miejsce liczne, wzruszające wspomnienia dotyczące przeszłości oraz serdeczne rozmowy odnoszące się do teraźniejszości, a wszystko w pięknym, wrześniowym słońcu - relacjonują pracownicy urzędu.

Galeria zdjęć ze spotkania dostępna jest TUTAJ