wersja testowa serwisu

Urząd Gminy Rząśnia oficjalnie i uroczyście oddany do uzytku. To prawdziwe budowlane cacko!

Urząd Gminy Rząśnia oficjalnie i uroczyście oddany do uzytku. To prawdziwe budowlane cacko!
UG Rząśnia

Nowoczesna siedziba Urzędu Gminy Rząśnia oficjalnie otwarta! Choć praca w nowoczesnym budynku już wre od ponad miesiąca, to dopiero 30 września odbyło się uroczyste otwarcie wraz z przecięciem wstęgi nowego, gminnego gmachuprzy ul. 1 Maja 37.

Uroczyste i oficjalne otwarcie budynku odbyło się w obecności zacnych gości na czele z przedstawicielami samorządu wojewódzkiego - Iwoną Koperską Przewodniczącą Sejmiku Województwa Łódzkiego, posłem na Sejm VIII kadencji Krzysztofem Ciebiadą. W uroczystości wzięli udział także samorządowcy z sąsiednich gmin, wójtowie Rząśni minionych kadencji, radni, sołtysi oraz pracownicy gminnych spółek i jednostek organizacyjnych. Poświęcenia nieruchomości dokonał biskup Andrzej Przybylski.

Na początku uroczystości, której gospodarzem był Tomasz Stolarczyk, wójt Rząśni, zebranym gościom krótko zaprezentowano historię budowy budynku, genezę jego powstania oraz opis zastosowanych w nim nowoczesnych, a przede wszystkim proekologicznych rozwiązań. Wójt podkreślał również w krótkim przemówieniu rolę współpracy samorządów i sfery rządowej na wszystkich szczeblach w tego rodzaju przedsięwzięciach, kładąc szczególny nacisk na konieczność wspólnego zgodnego, bezkonfliktowego działania na rzecz lokalnych społeczności.

Uroczyste =go i symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: wójt Tomasz Stolarczyk, Iwona Koperska przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego, Krzysztofa Ciebiada – poseł na Sejm VIII Kadencji, Jarosław Popławski, przewodniczący Rady Gminy Rząśnia oraz główny projektant budynku Bożena de Bończa i jego wykonawca Piotr Machalewski. Po części oficjalnej odbyła się krótka prezentacja wnętrza budynku.

Przypomnijmy, że budynek który od ponad miesiąca służy już, mieszcząc zarówno budynek Urzędu Gminy jak i wszystkich gminnych jednostek, Mieszkańcom Gminy powstał przede wszystkim z powodu obniżonej funkcjonalności w poprzedniej lokalizacji w zderzeniu z konieczną do realizacji ponadprzeciętną liczbą spraw, głównie inwestycji na rzecz indywidualnego mieszkańca, a także zadań wykonywanych z racji realizacji uchwał przez administrację samorządową.

Budynek zlokalizowany jest na działce, gdzie powierzchnia parkingowa, której dotychczas brakowało, stanowi 1100 m2. Obiekt o kubaturze ponad 8. 597 m3 ma powierzchnię użytkową 1950 m2. Powstał w systemie budownictwa pasywnego, jest nowoczesny i w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób ze szczególnymi potrzebami. Budynek ma 35 pomieszczenia biurowe, zaplecza socjalne i sanitarne, ciągi komunikacyjne, dwie sale konferencyjne, nowoczesne archiwum zakładowe. Zapewnia komfortowe warunki pracy i obsługę mieszkańców.

Przypomnijmy również, że powstanie budynku było możliwe dzięki wysokiemu dofinansowaniu ze środków zewnętrznych w kwocie 7 milionów 250 tys.zł, które udało się wówczas pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego i które było jednym z najwyższych kwot dofinansowania na tego typu projekty – o czym w swym wystąpieniu wspominała m. in. Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska.

Pełna galeria z oficjalnego otwarcia dostępna na stronie Urzędu Gminy Rząśnia >>> KLIKNIJ.