wersja testowa serwisu

Wkrótce modernizacja sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzelcach Wielkich

img_0714

Gmina Strzelce Wielkie otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego na zmodernizowanie Sali Gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzelcach Wielkich.

W ramach programu „Infrastruktura sportowa Plus" Strzelce Wielkie złożyły wniosek i otrzymały pomoc finansową w kwocie 70 tys. zł na wymianę nawierzchni oraz drzwi zewnętrznych. Koszt całkowity inwestycji to 136 500 zł z czego 70 000 zostanie pokryte z dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego pozyskanej przez Urząd Gminy

„Bardzo się cieszę, iż przybywa Naszej Gminie obiektów sportowych dla miłośników kultury fizycznej z bezpieczną i przyjazną nawierzchnią poliuretanową, która jest kolejną po wcześniej powstałych boiskach do piłki ręcznej, do gry w tenisa i koszykówki" – nie kryje zadowolenia wójt Gminy Marek Jednak.

Modernizacja polegać będzie na wymianie 448 m² parkietu na nowy dostosowany do obowiązujących standardów i norm bezpieczeństwa oraz drzwi zewnętrznych, które po latach użytkowania również wymagają naprawy.

„Brak bezpiecznej nawierzchni stanowi duży problem dla użytkującej salę młodzieży ponieważ w parkiecie w wyniku użytkowania powstały uszczerbki techniczne. Nowa nawierzchnia taka jak ta, którą oglądamy w telewizji podczas meczy siatkówki będzie o wiele wygodniejsza niż obecny parkiet. Liczę na to, że prace techniczne przebiegną szybko i sprawnie – mówi Cezary Cicholwlas nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Strzelcach Wielkich.

Z obiektu korzystają uczniowie ze szkół z terenu gminu, którzy zdobywają czołowe miejsca w zawodach sportowych, zawodnicy GLKS Strzelce Wielkie, Grupa Mażoretek VIVA, strażacy ochotnicy, Koło Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcy. Remont Sali gimnastycznej pozwoli na realizację zajęć sportowych w bezpiecznych warunkach, a nowa poliuretanowa nawierzchnia podłogi będzie zachęcała mieszkańców Gminy do korzystania z obiektu. Warto podkreślić, że jest to kolejny po remoncie bieżni na stadionie GLKS Strzelce Wielkie odnawiany obiekt sportowy ze wsparciem finansowym budżetu Województwa Łódzkiego.

źródło: UG Strzelce Wielkie