wersja testowa serwisu

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi ma nowe radiowozy za ponad 1,5 mln złotych

zdjecie_e_1
fot. Łódzki Urząd Wojewódzki

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi otrzymał 4 nowoczesne radiowozy wraz ze specjalistycznym wyposażeniem. Łączna wartość inwestycji to ponad 1,5 mln zł.

Pojazdy wraz ze sprzętem kontrolnym zostały zakupione w ramach realizacji projektu „Wzmocnienie potencjału Inspekcji Transportu Drogowego".

- Kontrole dokonywane przez inspektorów transportu drogowego sprawdzają na co dzień standardy pojazdów poruszających się po polskich drogach. Dlatego inwestowanie w sprzęt dla Inspekcji Transportu Drogowego to inwestowanie w bezpieczeństwo, ochronę środowiska i jakość polskich dróg - podkreślił wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

W każdym radiowozie znajduje się specjalistyczny sprzęt, który umożliwi przeprowadzenie kompleksowych kontroli pojazdów przede wszystkim w transporcie ciężkim. To istotne wsparcie dla inspektorów w walce z niesprawnymi, niebezpiecznymi, zatruwającymi środowisko naturalne, czy niszczącymi drogi, przeciążonymi pojazdami.

Zakup i przekazanie WITD furgonów jest kolejnym etapem realizacji wielomilionowego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

źródło: Łódzki Urząd Wojewódzki