wersja testowa serwisu

Województwo Łódzkie w hołdzie dla Św. Jana Pawła II. Zbliża się wyjątkowy koncert w Brzezinach

Województwo Łódzkie w hołdzie dla Św. Jana Pawła II. Zbliża się wyjątkowy koncert w Brzezinach
fot. Urząd Miasta Bełchatów

Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego zaprasza na koncert "Województwo Łódzkiego w hołdzie dla Św. Jana Pawła II", który odbędzie się 30 września o godzinie 18:30 w Klasztorze przy Parafii OO. Franciszkanów w Brzezinach.

Z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera stworzono cykl muzycznych wydarzeń, z których każdy zostanie zaprezentowany w innym mieście naszego regionu. Inspiracją dla projektu była osoba Jana Pawła II, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa uczył nas otwartości, wyrozumiałości, ale i odwagi w obronie uniwersalnych wartości.

Nazywany „papieżem pielgrzymem" Jan Paweł II zainspirował organizatorów cyklu do regionalnej wędrówki, podczas której artyści Teatru Wielkiego w Łodzi zaprezentują Państwu zróżnicowany repertuar, złożony z klasyków opery, operetki i musicalu, wzbogacony o pieśni ludowe i religijne – te, które papież śpiewał najchętniej.Wydarzenia zostały objęte patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego, zaś ich współorganizatorem jest Teatr Wielki w Łodzi. Pierwszy koncert odbył się 26 sierpnia w Warcie w przestrzeni przy Klasztorze Bernardynów. Teraz przyszedł czas na Brzeziny.

Współorganizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Brzezinach.