Wybuch butli z gazem w domu jednorodzinnym w Chorzenicach. Eksplozja uszkodziła okno, ściany i strop

chorzenice_20230118-123605_1
KP PSP Pajęczno

Wybuch gazu w domu w Chorzenicach w powiecie pajęczańskim. Do wypadku doszło w środę rano, w tej chwili na miejscu pracują wszystkie służby ratunkowe, siedem jednostek straży pożarnej, karetki i policja, która już ustala okoliczności tragedii. Z dostępnych na ten moment informacji wynika, że w zdarzeniu jedna osoba już została zabrana do szpitala, druga jest pod opieką karetki pogotowia.

Do wybuchu gazu doszło w domu typu bliźniak. W środę, 18 stycznia o godzinie 8.43 do Chorzenic zostały zadysponowane wszystkie służby ratunkowe. Jak podaje we wstępnych informacjach pajęczańska straż pożarna w budynku po eksplozji 11-kilogramowej butli z gazem doszło do uszkodzenia okna, ścian oraz stropu.  

- Do wybuchu doszło najprawdopodobniej w wyniku ulatniania się gazu z butli, ale to są bardzo wstępne okoliczności, dokładne są przedmiotem prowadzonego postępowania - informuje Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji.

W tej chwili wiemy, że wyniku wybuchu poszkodowane zostały dwie osoby.

- 62-letni mężczyzna z poparzeniami twarzy i dłoni trafił do szpitala - przekazuje naszej redakcji Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno. 

Poszkodowany został przewieziony do lecznicy w Radomsku. Drugi poszkodowany mężczyzna po przebadaniu przez lekarza z zespołu ratownictwa medycznego nie wymagał hospitalizacji.

- Akcja cały czas trwa. Na miejscu łącznie pracuje siedem jednostek straży pożarnej: cztery z KP PSP Pajęczno oraz trzy z OSP Chorzenice i Sulmierzyce. Na miejscu obecny jest patrol policji oraz inspektorzy nadzoru budowalnego.Pracownicy nadzoru sprawdzają w tej chwili czy budynek, w którym doszło do wybuchu nadaje się do zamieszkania - mówi nam Robert Balcerzak, rzecznik prasowy KP PSP Pajęczno.