Najważniejsze wideo w epj24

Wypadek na Brzeźnickiej. Kierowca ciężarówki uderzył w motorowerzystę

Wypadek na Brzeźnickiej. Kierowca ciężarówki uderzył w motorowerzystę
fot. poglądowe/ policja

Policjanci ustalają okoliczności wypadku do którego doszło we wtorek, 5 września. Tuż po godzinie 17.00 na ul. Brzeźnickiej w ciągu drogi krajowej 42 kierowca ciężarowego Mercedesa uderzył w motorowerzystę. Ranny został kierowca jednośladu.

- Najprawdopodobniej kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes, 27-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego, jadąc w kierunku centrum miasta doprowadził do zderzenia z poprzedzającym go kierującym motorowerem 53-letnim mieszkańcem Radomska, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych celem przepuszczenia osób, które znajdowały się na tym przejściu – relacjonuje Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Kierujący motorowerem z podejrzeniem uszkodzenia kości ramiennej prawej ręki został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

- Motorower to idealny środek transportu. Należy jednak pamiętać, że motorowerzyści zaliczani są do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zdarzenia drogowe z ich udziałem mogą być dla nich bardzo poważne w skutkach – podkreśla Dariusz Kaczmarek.