Wypadek w Pajęcznie: Jedna osoba trafiła do szpitala, wszystko przez wymuszenie pierwszeństwa

epj
KPP Pajęczno

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu to główna przyczyna zdarzenia drogowego w Pajęcznie. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego groźnego zdarzenia drogowego. Apelujemy o ostrożność!

1 lipca o godzinie 11:05 doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulicy Okólnej z ulicą Długą w Pajęcznie. 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że 40-letnia mieszkanka powiatu wieluńskiego, kierując osobowym Renault, na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z prawidłowo jadącym osobowym Seatem, którym kierował 49-letni, mieszkaniec gminy Pajęczno -wyjaśnia mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno.

Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. Do szpitala został przewieziony kierujący Seatem. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi. 

- Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, a także dokumentację fotograficzną. Prowadzone w sprawie postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności tego wypadku. Apelujemy o zachowanie ostrożności i skupienie uwagi na drodze. Każdy kierowca przed manewrem, który zamierza wykonać ma obowiązek się upewnić, czy nie spowoduje tym zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że od naszych decyzji podejmowanych na drodze może zależeć zdrowie, a nawet życie innych osób - podsumowuje mł. asp. Wioletta Mielczarek.