Z 3 promilami wsiadł za kierownicę toyoty. Lista jego przewinień jest jednak dużo dłuższa!

250-169407
KPP Pajęczno

Pajęczańscy policjanci z wydziału ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu kompletnie pijanego 46-letniego nieodpowiedzialnego mężczyznę. Miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie.

6 maja, o godzinie 18:00 oficer dyżurny pajęczańskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że drogą wojewódzką numer 483 między miejscowościami Ważne Młyny a Cykarzew Północny jedzie toyota, której kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol drogówki. Mundurowi w Ważnych Młynach zauważyli pojazd wskazany w zgłoszeniu i zatrzymali go do kontroli drogowej. 

- Okazało się, że nieodpowiedzialny mieszkaniec gminy Mykanów wsiadł za kierownicę mając prawie 3 promile w organizmie. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania, które utracił wcześniej również za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Toyota nie posiadała aktualnych badań technicznych, funkcjonariusze zatrzymali elektronicznie dowód rejestracyjny. Niechlubne zachowania mężczyzny trafią pod ocenę sądu - przekazuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno.

46-latkowi grozi dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszy Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Wsiadanie za kierownicę w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które sąd może orzec nawet karę pozbawienia wolności do lat 2.