Za nami ponadpowiatowe działania „Bezpieczne Pajęczno”. Policja podzieliła się statystykami

250-183276
fot. KPP w Pajęcznie

Policjanci ruchu drogowego z Pajęczna przeprowadzili ponadpowiatowe działania pn. „Bezpieczne Pajęczno" mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu pajęczańskiego. W działaniach brali udział również funkcjonariusze z Radomska, Bełchatowa i Wieruszowa. Zdecydowana większość kontrolowanych kierowców popełniła wykroczenia drogowe.

30 listopada 2023 roku funkcjonariusze ruchu drogowego z pajęczańskiej komendy przeprowadzili działania ponadpowiatowe pn. „Bezpieczne Pajęczno". Mundurowych z Pajęczna wspierali policjanci z grupy SPEED z Radomska. Ponadto w działaniach brali również udział funkcjonariusze z Bełchatowa i Wieruszowa. 

- Głównym zadaniem mundurowym było przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym, w tym przekraczanie dozwolonej prędkości w obszarach zabudowanych i w rejonach przejść dla pieszych. Funkcjonariusze w trakcie działań objęli nadzorem główne ciągi komunikacyjne, gdzie zwracali także uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy przez kierujących oraz właściwe przewożenie dzieci. Mundurowi kontrolowali stan trzeźwości kierujących - informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek.

W godzinach porannych, 5:00 – 9:00, w ramach wojewódzkich działań „Alkohol i Narkotyki" mundurowi sprawdzili trzeźwość 148 kierującym. Pod lupą mundurowych były również zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze Policji w ramach działań „Bezpieczne Pajęczno" prowadzili statyczne pomiary prędkości w miejscach, w których dochodzi do najczęstszych przekroczeń prędkości. 

- Podczas trwania jednodniowych działań mundurowi skontrolowali blisko 70 pojazdów, zastosowali 10 pouczeń, nałożyli 41 mandaty karne, sporządzili 6 wniosków o ukaranie do sądu oraz zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych. Policjanci ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących, w tym jednego, który kierował pojazdem mając prawie dwa promile alkoholu w organizmie, a ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Podczas policyjnej akcji nie odnotowaliśmy zdarzeń drogowych. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców tego typu przedsięwzięcia będą kontynuowane na terenie naszego powiatu - dodaje mł. asp. Wioletta Mielczarek.