Zauważyli leżącego mężczyznę, nie przejechali obojętnie - zareagowali. Policja gratuluje wzorowej postawy

policja-auto-napis

Dwóch świadków zauważyło leżącego na chodniku mężczyznę. Obawiając się o jego życie i zdrowie natychmiast zareagowali udzielając mu pomocy oraz powiadomili policję i pogotowie. Okazało się, że mężczyzna stracił przytomność i przewrócił się z uwagi na swój stan zdrowia związany z przewlekłą chorobą. W sytuacji zagrażającej życiu i zdrowi liczy się każda minuta. 

Zwracamy się do wszystkich mieszkańców, aby nie przechodzili obojętnie widząc osobę, która znalazła się w sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. Należy zawsze takiej osobie pomóc. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112. Tak właśnie zachowało się dwóch mieszkańców naszego powiatu, którzy wczoraj po godzinie 10:00 w Rząśni przejeżdżając samochodem zauważyli mężczyznę leżącego na chodniku z rowerem u boku. 

- Dzwoniący zareagowali, udzielili mu na czas pomocy i powiadomili właściwe służby. Okazało się, że 64-latek mieszkaniec gminy Rząśnia leczy się na przewlekłą chorobę. Stracił przytomność i przewrócił się. Funkcjonariusze natychmiast zostali skierowani we wskazane miejsce i zastali już przytomnego mężczyznę oraz świadków. Przybyła na miejsce zdarzenia karetka udzieliła pomocy przedmedycznej, po której mężczyzna został przekazany szczęśliwie rodzinie - mówi mł. asp. Wioletta Mielczarek.