wersja testowa serwisu

Zbliża się jazzowa sobota w Miejskim Domu Kultury w Opocznie

saxophones-691224_960_720

Już w najbliższą sobotę, 31 lipca, w Opocznie wydarzenie wielkiego formatu! I Festiwal Jazzowy - Opoczno. Barwy Muzyki Improwizowanej". Na scenie Miejskiego Domu Kultury wystąpią wyjątkowi artyści, muzycy, których nikomu nie trzeba przedstawiać, prawdziwi frontmani polskiej sceny jazzowej.

Dla opoczyńskiej publiczności zagrają: Wojciech Myrczek & Paweł Tomaszewski, Wojciech Groborz z zespołem Cool Collegium oraz zespół NEW BONE.

Jak zaznacza Zdzisław Miękus, dyrektor MDK pomysł na zorganizowanie Festiwalu pojawił się już rok temu, po koncercie NEW BONE w Opocznie. Teraz sam Festiwal ma szansę na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń MDK.

- Postanowiliśmy sięgnąć do jazzu i zorganizować wydarzenie, które poniekąd będzie spełniało formę edukacji muzycznej. Stąd różni wykonawcy, różne style i różne interpretacje tego gatunku. Chcemy pokazać, że muzyka jazzowa przybiera wielorakie barwy i brzmienia oraz to, że zmieniała się ona na przestrzeni lat - mówi Z. Miękus i dodaje, że każdy występ będzie przeplatany krótkimi prelekcjami. - Pozwolą one zrozumieć słuchaczom na czym polega improwizacja jazzowa, tak by byli oni otwarci na to co akurat będzie się działo na scenie - dodaje.

Gospodarzem Festiwalu oprócz Miejskiego Domu Kultury będzie prof. Tomasz Kudyk z Katedry Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Festiwal rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety w cenie 20 zł dostępne są w KASIE MDK oraz na www.biletyna.pl. Serdecznie zapraszamy!

Partnerami wydarzenia są: Gmina Opoczno, ZAiKS, PGK Opoczno, AGRO-WIKT i PKP Intercity Remtrak Sp. z o.o. 

źródło: UM Opoczno