Zimowa rywalizacja na Ultra Trail Kamieńsk! Na starcie ponad pół tysiąca biegaczy! [Zdjęcia, wideo]

Zimowa rywalizacja na Ultra Trail Kamieńsk! Na starcie ponad pół tysiąca biegaczy! [Zdjęcia, wyniki]

Szósta odsłona Ultra Trail Kamieńsk za nami! Na linii startu stanęła rekordowa liczba zawodników. Ponad pół tysiąca biegaczek i biegaczy nie tylko w województwa łódzkiego, ale i z całego kraju podjęło się rywalizacji w pokonaniu najwyższej góry w centralnej Polsce. Na Górze Kamieńsk wyznaczono dwie trasy: 6- i 30-kilometrową. Na krótszej do biegu stanęło 200 zawodników, na30 km zgłosiło się 333 biegaczek i biegaczy.

Góra Kamieńsk i organizowany na niej Ultra Trail to impreza, która od lat cieszy się renomą i uznaniem wśród amatorów biegania. Wystarczy powiedzieć, że kilkaset miejsc na listach startowych rozeszło się, jak ciepłe bułeczki w kilka dni.

- Cieszymy się, że pomimo rocznej przerwy, wracamy z zimową edycją imprezy. Trzeba dodać, że rzeczywiście prawdziwie z zimową, nie tylko z nazwy. Poprzednia edycja w 2020 roku nie była tak biała jak ta, ten śnieg i lekki mróz zdecydowanie dodał niedzielnemu biegowi ogromnego kolorytu, ale i fajnego smaczku rywalizacji– mówi Bartłomiej Sobecki organizator Trail Kamieńsk, dodając: – Na starcie stanęło ponad 500 zawodników, co jest drugim wynikiem w historii imprezy. Listy startowe zamknęły się jeszcze długo przed zawodami.

Z trasą krótszą, 6-kilometrową zmierzyło się 200 zawodników. Zdecydowanie więcej, bo aż 333 biegaczek i biegaczy stanęło do rywalizacji na dystansie 30 kilometrów - ta trasa, jak podkreślają to sami organizatorzy jest swoistą "wisienką na torcie"

- Sporo przewyższeń, podbiegów, zbiegów, dwa razy do pokonania podbieg pod stok narciarski, który zaczynał i wieńczył rywalizację na tym 30-kilometrowym dystansie... Fajna przygoda, myślę, że każdy kto pokonał ten dystans nie mógł narzekać na brak atrakcji. Co nas cieszy na nasz bieg przyjeżdżają ludzie nawet z gór. Dla nas to dodatkowa satysfakcja, bo przecież nie brakuje takim biegaczom wyższych górek do biegania, a jednak renoma i opinia tego biegu niesie się na tyle daleko, że to oni wybierają się do centralnej Polski. Ja zawsze zaznaczam, że choć jest to "tylko" góra to ona naprawdę potrafi pokazać swój pazur - mówi Bartłomiej Sobecki z InesSport.

Najszybsi na 6. Ultra Trail Kamieńsk

Na dystansie 6 km wśród pan najszybszą była Emilia Kruk z Płocka z Rykowisko Team - 00:36:51. Druga linię mety pokonała Edyta Krasoń z Gorzkowic 00:39:44, a trzecia lokata przypadła w udziale Paulinie Szczepańskiejz Wieluń Biega - 00:42:07

Wśród panów triumfował Krzysztof Pietrzyk z Running Team z Koluszek z czasem 00:29:54. Na drugim miejscu uplasował się Robert Sobczak z Łodzi reprezentujący klub Jestem Borderline z czasem 00:32:00. Trzecie miejsce, z czasem 00:32:04 wywalczył Dawid Włodarczyk z Sójki, reprezentant klubu Kutno Biega.

Rywalizacja na 30 km. Wśród pań na tym dystansie najszybsza była Angelika Szczepaniak z Rąbienia, klub Alpin Sport Team - czas 02:46:10. Druga przybiegła Magdalena Smykowska z Płocka, klub Rykowisko Team, 02:53:01. Brąz przypadł w udziale Magdalena Ziółek Józefowsław, klub Olej Running Team czas 02:55:06.

Wśród mężczyzn, pierwszy linię mety tego dystansu pokonał Artur Jabłoński z Dream Run Warszawa z czasem 02:12:53. Srebro wywalczył bełchatowianin Tomasz Owczarek z czasem 02:16:45. A brąz powędrował w ręce młodego piotrkowianina - Macieja Masiarka, któremu przebiegnięcie trasy zajęło 02:17:09.

Pełna lista wyników dla 30 km dostępna jest TUTAJ, wyniki dystansu 6 km >>> KLIKNIJ.

Organizatorem Trail Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk i firma inesSport.