Drogowy pirat mknął ulicami Pajęczna. 23-latek już stracił prawo jazdy!

KWP-odz
fot. poglądowe/ KWP Łódź

Minione i najbliższe dni, ze względu na trudne warunki na drogach wymagają od kierujących zachowania szczególnej ostrożności i rozsądku. Nieodpowiedzialnością i brawurą popisał się 23-letni kierowca audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 50 km/h. Został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi. Stracił uprawnienia do kierowania.

29 listopada, w godzinach południowych podczas pomiaru prędkości na jednej z ulic Pajęczna, pajęczańska „drogówka" wyeliminowała z ruchu 23-latka, mieszkańca naszego powiatu, który w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h pędził osobowym audi z prędkością 100 km/h. 

- Pirat na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania. Ponadto zgodnie z taryfikatorem, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i otrzymał 13 punktów karnych - mówi mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno. 

W przypadku, gdy kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące ponownie wsiądzie za kierownicę, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

- Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Obecne warunki panujące na drogach są trudne, jezdnia jest mokra, miejscami śliska. Bezwzględnie należy jeździć wolniej i ostrożniej - podsumowuje mł. asp. Wioletta Mielczarek

CZYTAJ >>> Czarna seria na drogach w regionie: Trzy wypadki, kilkoro poszkodowanych i ogrom służb w akcji [Foto]