"Odblaskowy pierwszak" w szkołach gminy Siemkowice! [Foto]

semikowice
KPP Pajęczno

Pajęczańscy policjanci w ramach akcji „Odblaskowy pierwszak" oraz ogólnopolskiej akcji „Świeć przykładem" odwiedzili szkoły podstawowe tym razem z terenu gminy Siemkowice. W propagowaniu elementów odblaskowych wspierani są przez Urząd Gminy Siemkowice.

29 listopada funkcjonariusze pajęczańskiej policji w ramach corocznej akcji „Odblaskowy pierwszak" oraz ogólnopolskiej akcji „Świeć przykładem" przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami klas pierwszych w Szkołach Podstawowych w gminie Siemkowice. Głównym tematem rozmów z milusińskimi było hasło #noś odblaski oraz #daj się zauważyć, a co za tym idzie przekazanie wiedzy na temat jak ważna rolę odgrywają elementy odblaskowe, zwłaszcza podczas wieczornych spacerów. 

- W trakcie spotkania policjanci omówili dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, jak również zaprezentowali zasadę działania elementów odblaskowych. Każde z nich zostało wyposażone w kamizelkę odblaskową, które zostały zakupione przez Urząd Gminy Siemkowice. Wspólnym rozmowom nie było końca - przekazuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej Policji.

CZYTAJ >>> Drogowy pirat mknął ulicami Pajęczna. 23-latek już stracił prawo jazdy!