Pajęczańscy policjanci podsumowali akcję "Wszystkich Świętych". Co wynika z ich statystyk?

250-181314
KPP Pajęczno

Pajęczańscy policjanci podsumowali działania związane z obchodami Wszystkich Świętych. Tegoroczna akcja trwała 6 dni. W tym czasie na drogach powiatu pajęczańskiego było bezpiecznie. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego odnotowano jedynie 4 niegroźne kolizje.

Przez te kilka dni wiele osób odwiedzało groby swoich bliskich, w związku z tym największe natężenie ruchu było w pobliżu cmentarzy. Przez cały czas trwania akcji pajęczańscy mundurowi dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających cmentarze oraz wszystkich podróżujących. 

- Jak co roku prowadzone działania miały na celu zapewnienie płynności ruchu oraz ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Przez ten cały okres na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano jedynie 4 niegroźne kolizje - przekazuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno.

Mundurowi podczas prowadzonych działań skontrolowali 97 pojazdów, nałożyli 23 mandaty karne za popełnione wykroczenia, 27 kierujących zostało pouczonych, a wobec 2 skierowano wnioski do sądu, zatrzymano elektronicznie 4 dowody rejestracyjne. Popełniane wykroczenia to głównie przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Podczas prowadzonej akcji wyeliminowano z ruchu jednego nietrzeźwego rowerzystę.

CZYTAJ >>> Włamywacze znów wyjątkowo aktywni! Sposób działania niezmienny i dokładnie zaplanowany