Pijany kierowca wyeliminowany z ulic. Zdradziło go... nieudolne parkowanie!

250-187730
KPP Pajęczno

Dzięki reakcji świadka z drogi wyeliminowany został pijany 68-letni kierowca, który zaparkował pojazdem zajmując dwa miejsca parkingowe. To właśnie ta sytuacja wzbudziła zainteresowanie innego uczestnika ruchu drogowego. Okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca wsiadł za kierownicę mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. 

W poniedziałek, 5 lutego 2024 roku świadek siedząc w swoim aucie zauważył jak kierowca ukośnie zaparkował Skodą Fabią, zajmując przy tym dwa miejsca parkingowe. Świadek przyglądał się całej sytuacji.

- Kierowca Skody pozostawił swoje auto i udał się do pobliskiego pajęczańskiego sklepu. Po czym wsiadł do auta i zaczął nieudolnie cofać. Świadek podszedł do niego i w rozmowie z kierującym wyczuł woń alkoholu z ust. O fakcie zawiadomił policję, a kierującemu uniemożliwił dalszą jazdę - przekazuje  mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno. 

Na miejsce przyjechali policjanci, którzy zbadali trzeźwość mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że 68-letni mężczyzna w organizmie miał 1,2 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz czekają go też poważne konsekwencje finansowe. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

CZYTAJ >>> Interwencja policji na cmentarnym parkingu. Kierowca Seata wydmuchał blisko 3 promile

- To kolejny przypadek, kiedy mieszkaniec naszego powiatu wyraźnie sprzeciwia się takim nieodpowiedzialnym zachowaniom i co ważne reaguje! Dziękujemy za reakcję na zagrożenie i godną naśladowania postawę - mówi mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji i ponawia apele do kierowców: -Piłeś, nie wsiadaj za kierownicę! Szanuj życie swoje i innych! Bądź świadomym uczestnikiem ruchu drogowego! Niestety, pomimo wielu naszych apeli kierujący łamią obowiązujące ich przepisy ruchu drogowego narażając życie swoje oraz innych.